Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/334
Название: Особливості функціонування місцевого імунітету у дітей з недиференційованою дисплазією сполучної тканини
Другие названия: Features of functioning of local immunity in children with undifferentiated connective tissue dysplasia
Особенности функционирования местного иммунитета у детей с недифференцированной дисплазией соединительной ткани
Авторы: Ошлянська, О.А.
Вовк, В.М.
Ключевые слова: Діти, недиференційована дисплазія сполучної тканини, місцевий імунітет, цитокіни, імуноглобуліни, піднебінні мигдалики.
Children, undifferentiated connective tissue dysplasia, local immunity, cytokines, immunoglobulins, palatine tonsils.
Дети, недифференцированная дисплазия соединительной ткани, местный иммунитет, цитокины, иммуноглобулины, небные миндалины.
Дата публикации: 12-апр-2018
Издательство: УКРАЇНСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ЧАСОПИС
Краткий осмотр (реферат): Мета — проаналізувати взаємозв’язок між показниками клітинного та гуморального місцевого імунітету, окремими показниками цитокінового профілю у дітей з/без ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Об’єкт і методи дослідження. Кореляційний та багатофакторний аналіз стану гуморального (імуноферментний аналіз слини) та клітинного (імуноцитохімічне та морфологічне дослідження зішкрябів з піднебінних мигдаликів) імунітету 40 дітей, яких спостерігали в ТОВ «ДМЦ «Добробут». Результати. У дітей з клінічними ознаками НДСТ виявлено нижчі рівні у слині інтерлейкіну (ІЛ)-4, -10, імуноглобуліну (Ig) A, компонента комплементу С3 та вищий рівень IgG, а також нижчі рівні експресії антигенів до IgA, маркерів макрофагів CD68, CD16 у зішкрябах із піднебінних мигдаликів порівняно з такими у дітей без ознак НДСТ. Виявлено тісний кореляційний зв’язок між рівнем експресії антигенів до IgА та вмістом IgG у слині (r=0,50), а також його зворотний зв’язок зі співвідношенням ІЛ-10/(IgA+IgG в г/л) (r=–0,86), із вмістом ІЛ-4 у слині (r=–0,84) та ІЛ-10 у слині (r=–0,83), зі співвідношенням цитокінів ІЛ-10/-4 (r=–0,53), ІЛ-10/інтерферону-γ (r=–0,83), компонента комплементу С3 (r=–0,61). Висновки. Проведене дослідження показало, що діти з клінічними проявами НДСТ мають знижений потенціал гуморальної ланки місцевого імунітету та приховану недостатність клітинного місцевого імунітету, що потребує додаткової корекції.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/334
Располагается в коллекциях:Відділення дитячої ревматології та аутозапальних захворювань



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.