Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/396
Название: Профілактика та лікування запальних змін статевих органів у жінок з лейоміомою матки
Другие названия: Prevention and treatment of inflammatory changes in genital organs of women with uterine leiomyoma
Профилактика и лечение воспалительных изменений половых органов у женщин с лейомиомой матки
Авторы: Подольський, Вл.В.
Подольський, В.В.
Ключевые слова: Мікробіоценоз, жінки фертильного віку, лейоміома матки, хронічні запальні захворювання статевих органів, лікування, вагінальні супозиторії «Апі-Норм».
Microbiocenosis, women of fertile age, uterine leiomyoma, chronic inflammatory diseases of genital organs, treatment, vaginal suppositories «Api-Norm».
Микробиоценоз, женщины фертильного возраста, лейомиома матки, хронические воспалительные заболевания половых органов, лечение, вагинальные суппозитории «Апи-Норм».
Дата публикации: 11-мая-2017
Издательство: ПЕРИНАТОЛОГИЯ И ПЕДИАТРИЯ
Серия/номер: doi;10.15574/PP.2017.71.44
Краткий осмотр (реферат): Мета — навести результати дослідження стану мікробіоценозу піхви в жінок з лейоміомою матки та запальними захворюваннями статевих органів; оптимізувати профілактику та лікування запальних змін статевих органів у жінок фертильного віку з такою патологією. Пацієнти та методи. Обстежено 150 жінок фертильного віку, які були поділені на три групи: І група — 50 жінок з лейоміомою матки, які отримували запропоновані нами лікувальні та профілактичні заходи; ІІ група — 50 жінок з лейоміомою матки, які отримували традиційну терапію; ІІІ група — 50 здорових жінок. Бактеріологічні дослідження проведено з метою оцінки видового та кількісного складу мікрофлори піхви в жінок після курсу лікування вегетативних розладів нервової системи. Мікробіологічні аналізи та облік результатів проведено згідно з наказом МОЗ СРСР від 1985 р. № 535 та наказу МОЗ України від 10.05.2007 р. № 234. З метою профілактики та лікування загострень хронічних запальних захворювань статевих органів і в комплексній прегравідарній підготовці до безпечного материнства жінок з лейоміомою матки призначалися вагінальні супозиторії «Апі-Норм». Результати. Вивчення змін мікробіоценозу статевих шляхів у жінок з лейоміомою матки, які в комплексній протизапальній терапії отримували вагінальні супозиторії «Апі-Норм», після лікування свідчить про позитивну динаміку показників обсіменіння статевих шляхів як умовно-патогенними мікроорганізмами, так і іншими інфекційними збудниками порівняно з жінками з лейоміомою матки, які отримували традиційну терапію. Після лікувально-профілактичних заходів біоценоз піхви жінок з лейоміомою матки, які в комплексній протизапальній терапії отримували вагінальні супозиторії «Апі-Норм», наближався до показників біоценозу піхви здорових жінок, а в жінок з лейоміомою матки, які отримували традиційну терапію, після лікування він змінювався менш активно та за деякими показниками потребував повторного курсу лікування. Висновки. У жінок фертильного віку з лейоміомою матки спостерігається підвищення концентрації умовно-патогенної мікрофлори, що призводить до розвитку запальних процесів статевих органів. Підвищена контамінація статевих органів представниками патогенної та умовно*патогенної мікрофлори в разі появи запальних захворювань потребує комплексного лікування. Включення вагінальних супозиторіїв «Апі-Норм» до комплексної терапії лікування запальних змін жіночих статевих органів та подальшої профілактики виникнення чи загострення запальних захворювань свідчить про високу ефективність таких супозиторіїв.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/396
ISSN: 1992-5891
Располагается в коллекциях:Відділення проблем здоров'я жінок фертильного віку (на 15 ліжок)



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.