Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/104
Название: Родина - вагомий чинник впливу на формування психоемоційного становлення підлітка.
Другие названия: Family is a powerful factor of influence jn the formation of psycho-emotional formation of adolescents.
Авторы: Антипкін, Ю.Г.
Шкіряк-Нижник, З.А.
Горбань, Н.Є.
Слободченко, Л.М.
Лапікура, О.В.
Слєпакурова, І.В.
Ключевые слова: Підлітки; сім’я; рівень добробуту; психоемоційний стан; шкідливі звички, Adolescents; family; well-being; psycho-emotional state; bad habits.
Дата публикации: 21-июл-2020
Серия/номер: doi;10.11603/1681-2786.2020.3.11619
Краткий осмотр (реферат): Мета: проаналізувати можливий зв’язок між матеріальним достатком, складом сім'ї, наявністю шкідливих звичок та психоемоційним станом підлітків із повних та неповних сімей. Матеріали і методи. Відібрано 1075 комплектів анкет учасників («Анкета підлітка 15-18 років» та «Анкета матері підлітка 15-18 років»), серед яких при аналізі змінних були сформовані дві групи: І група склала 425 агресивних підлітків, II група - 439 неагресивних підлітків, 211 анкет не увійшли у дослідження, зважаючи на відсутність відповідей. При аналізі враховувалась різниця в розподілі між агресивною та неагресивною групами під впливом певних чинників. Результати. Проаналізовано наявність зв'язку між сімейним добробутом та проявами агресивності для підлітків з різним складом сімей. Для підлітків з повних сімей і високим достатком розподіл між групами І та II практично не змінювався, зате у сім’ях із низьким достатком до агресивної групи потрапили 39,7 % підлітків, і, відповідно, 60,3 % - до неагресивної групи. Для підлітків, які проживають без батька, ситуація виявилася протилежною - розподіл між групами практично не змінювався для сімей з низьким достатком, зате у сім'ях із високим достатком агресивна група склала 55,3 %, і, відповідно, 44,7 % - неагресивна. Ще сильніше цей зв'язок був виражений у сім'ях, де підлітки проживають з вітчимом - у сім'ях із низьким достатком групи поділилися порівну, зате для сімей з високим достатком агресивна група склала 71,4 % проти 28,6 % в неагресивній групі, тобто була в 2,5 раза більша. Характеристика кількісного складу сім’ї виявила зростання відсотка підлітків в агресивній групі по мірі збільшення кількості осіб, які проживають разом із підлітком. Висновки. Сімейні умови та рівень добробуту значною мірою впливають на життєвий шлях дитини. Батьки впливають на підлітка цілеспрямованим вихованням, яке зводиться до організації життя дитини в сім’ї, а також навчання міжособистісних відносин.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/104
ISSN: 1681-2786
Располагается в коллекциях:Відділення медичних та психосоціальних проблем здоров’я сім'і



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.