Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/283
Название: Випадок обструкції тонкої кишки рідкісної етіології у новонародженої дитини з гастрошизисом
Другие названия: A case of small bowel obstruction of a rare etiology in a newborn with gastroschisis
Случай обструкции тонкой кишки редкой этиологии у новорожденного ребенка с гастрошизисом
Авторы: Слєпов, О.К.
Мигур, М.Ю.
Гордієнко, І.Ю.
Пономаренко, О.П.
Ключевые слова: Гастрошизис, омфаломезентеріальна судина, компресія тонкої кишки, хірургічне лікування, новонароджена дитина.
Gastroschisis, omphalomesenteric vessel, compression of small intestine, surgical treatment, infant.
Гастрошизис, омфаломезентериальный сосуд, компрессия тонкой кишки, хирургическое лечение, новорожденный ребенок.
Дата публикации: 6-мар-2017
Издательство: Хірургія дитячого віку
Серия/номер: doi;10.15574/PS.2017.55.27
Краткий осмотр (реферат): Наявність гастрошизису (ГШ) у плода було діагностовано на пренатальному УЗД в терміні 28 тижнів гестації. Проводилась диспансеризація плода з плановим пренатальним УЗД-моніторингом. Родорозрішення проведено шляхом планового дострокового кесаревого розтину в терміні 36–37 тижнів гестації. З приводу діагностованої вади оперативне лікування проведено через 15 хвилин після народження, згідно з розробленою в нашій клініці тактикою «Хірургія перших хвилин». Під час проведення первинного оперативного втручання виявлено та видалено необлітеровану омфаломезентеріальну судину, яка спричиняла обструкцію тонкої кишки (ОТК). На 14 добу після першої операції дитину було повторно оперовано через наявність часткової кишкової непрохідності. У ході оперативного втручання виявлено наявність функціональної ОТК на місці раніше видаленої омфаломезентеріальної судини. Проведено резекцію 10,0 см здухвинної кишки з ділянкою звуження та створено анастомоз «кінець до кінця». Після проведеного оперативного втручання рецидиву кишкової непрохідності не спостерігалось, досягнуто повного ентерального харчування. Ефект від проведених етапних операцій добрий. Висновки. Запропонована тактика та стратегія хірургічного лікування ускладненого ГШ, асоційованого з частковою ОТК, була ефективною і може використовуватись у випадках непрохідності здухвинної кишки, спричиненої аберантною омфаломезентеріальною судиною.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/283
ISSN: 2304-0041
Располагается в коллекциях:Відділення хірургічної корекції вроджених вад розвитку у дітей



Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.