Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/556
Название: УСПІШНА ВАГІТНІСТЬ: ПРОСТО ПРО СКЛАДНЕ
Другие названия: SUCCESSFUL PREGNANCY: SIMPLY ABOUT THE COMPLICATED
Авторы: Татарчук, Т.Ф.
Пирогова, В.І.
Гончарук, Н.П.
Педаченко, Н.Ю.
Коньков, Д.Г.
Ключевые слова: Вагітність, невиношування, загроза викидня, недостатність лютеїнової фази, екстракорпоральне запліднення, прогестерон, дидрогестерон.
Pregnancy, miscarriage, threatened miscarriage, luteal phase insufficiency, in vitro fertilization, progesterone, dydrogesterone.
Дата публикации: 16-мар-2025
Издательство: Репродуктивна Ендокринологія
Серия/номер: DOI:;http://dx.doi.org/10.18370/2309-4117.2025.76.34-38
Краткий осмотр (реферат): Прогестерон є ключовим гормоном, необхідним для підтримки вагітності. Його дефіцит може призводити до загрози викидня, звичного невиношування та невдалих спроб екстракорпорального запліднення. У клінічній практиці прогестагени застосовують для лютеїнової підтримки вагітності, особливо в жінок із недостатністю жовтого тіла або в циклах допоміжних репродуктивних технологій. Після того як із фармацевтичного ринку був відкликаний синтетичний прогестаген 17-оксипрогестерону капроат через свою низьку ефективність та низку побічних ефектів, у сфері акушерства та репродуктології лишилось два дієві засоби – прогестерон і дидрогестерон. Дидрогестерон є синтетичним аналогом природного прогестерону, який має високу біодоступність при пероральному прийомі, що робить його зручною альтернативою іншим формам прогестагенів. Він вибірково зв’язується з прогестероновими рецепторами, забезпечуючи стабільну підтримку ендометрія та ранніх етапів гестації. На відміну від деяких інших прогестагенів, дидрогестерон не має андрогенних, естрогенних або глюкокортикоїдних ефектів, що сприяє його кращій переносності. Доказова база щодо ефективності дидрогестерону охоплює численні рандомізовані контрольовані дослідження, зокрема LOTUS I та LOTUS II, які показали, що пероральний дидрогестерон є не менш ефективним, ніж вагінальний прогестерон у підтримці лютеїнової фази під час екстракорпорального запліднення. Також численні метааналізи підтверджують, що використання дидрогестерону в першому триместрі значно знижує ризик самовільного переривання вагітності, а понад 70 досліджень засвідчили високу ефективність і безпеку його молекули як для жінок, так і для плода. Безпечність дидрогестерону є особливо важливою. Міжнародна експертна група з безпеки використання прогестагенів на ранніх термінах вагітності REASSURE дійшла висновку, що нині відсутні підстави для тверджень про причинно-наслідковий зв’язок між застосуванням дидрогестерону в І триместрі й ризиком вроджених вад розвитку. Отже, завдяки своїй ефективності та високому профілю безпеки, підтвердженими понад 60-річним досвідом застосування, дидрогестерон є оптимальним вибором для лютеїнової підтримки вагітності як у природних циклах, так і за застосування допоміжних репродуктивних технологій.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace-ipag.com.ua/jspui/handle/123456789/556
ISSN: 2309-4117
Располагается в коллекциях:Відділення ендокринної гінекології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
УСПІШНА ВАГІТНІСТЬ ПРОСТО ПРО СКЛАДНЕ.pdf281,02 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.